HAKKIMIZDA

Şirketimiz otomotiv sektörüne 1984’te giriş yaptı. 2000 yılına kadar otomotiv yedek parça satışında sektöre hizmet verdi. 2000 yılında Hidrosan Hidrolik kuruldu. Firmamız, 2008 yılına kadar direksiyon kutusu ve direksiyon pompaları revizyon işiyle ilgilendi.

Hidrosan Hidrolik sektörde edindiği tecrübeden faydalanarak Renault Elektrikli Direksiyon Pompası Motoru’nun imalatına başlamaya karar verdi.İlk ürünün prototipini 2009 yılının başında test için satın alınan bir araçta 20 bin km kullanımda en esktrem koşullarda başarıyla test etti. 2009 yılının sonlarına doğru seri imalatına başladığı Renault Direksiyon Pompa Motorları’nın yurt içi ve yurt dışında bir çok ülkede satışına başladı. HDS markalı 67114018 numaralı bu ürünümüz ülkemizde üretilen ilk elektrikli direksiyon pompası motorudur.

Hidrosan Hidrolik, pompa motorundan sonra hidrolik pompa bölümü de 2010 yılında üretime aldı. 2011 yılında Dacıa Logan, Renault Kangoo, Renault Clio 1.5 dcı, Peugeot 307, Cıtroen C-4, Peugeot 106, Skoda Fabıa, Wv Polo, Seat Ibiza araçlarının elektrkli direksiyon pompalarının üretimine HDS markası altında başladı. Bu araçların pompa motorlarında fırçalı motor kullanılıyor.

Hidrosan Hidrolik, 2015 yılının başlarında fırçasız motor üretimine geçmeye karar verdi. 2017 yılının başlarında ilk fırçasız motorun numunelerini ve sürücü kartını uzun testler ve araştırmalar sonucunda üretmeyi başardı.

10 ay süren bu testleri olabilecek en kötü koşullarda ve araç sürücüsünün olabildiğince acemi olduğu bir senaryoda gerçekleştirdi. Sonuç olarak şirketimiz, müşterilerimizin hizmetine H-TECH markasıyla yeni ürünler sunmanın, ülkemizde bir ilki başarmanın ve ülke ekonomisine önemli ölçüde katma değer sağlamanın haklı gururunu yaşıyor.

Misyonumuz

Günümüz koşullarında sektörde ihtiyaç duyulan ürünleri tespit ederek kaliteden taviz vermeden, kendi alanında işinin en iyisini yapan yenilikçi uzman kadroların desteğiyle en son teknolojik ürünleri kullanarak üretimi tamamladığımız ürünleri, müşterilerimizin hizmetine sunmaktır.

Vizyonumuz

Dünya genelinde otomotiv sektöründe hizmet veren firmalara üretimini yaptığımız ürünlerimizi, bayilerimiz aracılığı ile ulaşmasını sağlamak ve bu alanda öncü kuruluşlar arasında olmak için var gücümüzle çalışmaktır.